Praca nad własnym rozwojem osobistym.

0 CommentsMój sposób na rozwój osobisty wygląda w ten sposób, że należy się uczyć przez całe swoje życie! Nie wolno absolutnie spocząć na laurach i stwierdzić, że wszystkiego się już nauczyliśmy i nic ciekawego nas już nie czeka. Jest to nieprawda.
Świat nieustannie się zmienia, także nadążajmy za wszystkimi nowinkami technologicznymi.
Ćwiczmy ciągle swój mózg, czytając mądre i wartościowe książki. Dzięki temu będziemy mieli własne zdanie na wiele spraw dziejących się dookoła, zamiast powtarzać puste slogany usłyszane od innych ludzi, czy też przeczytane na przykład w Internecie. Można uzupełnić swoje wykształcenie, skończyć szkolę średnią lub uczelnię wyższą. Jeśli fascynuje nas jakaś dziedzina nauki to ją zgłębiajmy.

Nie dopuśćmy w swoim doczesnym funkcjonowaniu do sytuacji kiedy nic się nam już nie chce, a jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy to przecież już i tak wiemy wszystko. Nie idąc do przodu tylko stojąc w miejscu, generalnie się cofamy. Nie zamykajmy się również w swoich czterech ścianach, wychodźmy do innych mądrych ludzi od których możemy się wiele ciekawego nauczyć. Dla osób starszych w naszym kraju zostały stworzone tak zwane Uniwersytety Trzeciego Wieku, gdzie istnieje szansa aby się wiele ciekawego dowiedzieć podczas interesujących wykładów na rożne tematy.

Każdy okres w życiu jest dobry, aby podjąć edukację.
Mamy już od długiego czasu swobodną możliwość podróżowania po całym właściwie świecie. Jedynym ograniczeniem są nasze fundusze i brak znajomości innego języka aniżeli ojczysty , a więc uczmy się języków obcych. Nauka taka doskonale stymuluje rozwój mózgu, opóźnia jego starzenie i wpływa świetnie chociażby na  koncentrację. Organ ten trzeba trenować dokładnie tak samo jak mięśnie, dlatego im więcej ćwiczeń tym efektywniejsza jego praca. Nauczenie się w stopniu komunikatywnym znajomości języka obcego daje nam wiele korzyści. do których należą wspomniany już powyżej rozwój mózgu, ale także kiedy już przebywamy na terytorium innego kraju możliwość:

  • poznania interesujących ludzi,
  • nawiązania przyjaźni z ludźmi z innego narodu,
  • komfort przebywana w innym kraju niż rodzinny.

Jak wszystkim wiadomo podróże kształcą, a więc też wpływają one na nasz rozwój osobisty. Poza tym dla osób młodszych znajdujących się w wieku produkcyjnych jest to szansa na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy za granicą.

Tak więc wracając do początku. Mój pomysł na rozwój osobisty to czytanie dużej ilości książek, ciągłe dokształcanie się czy to w tradycyjnych szkołach lub uczelniach lub też zgłębianiu samemu rożnych tematów które nas interesują.

Nie pozwólmy, aby w naszym życiu zagościła stagnacja i nuda, brak motywacji do czegokolwiek bo jest to droga donikąd.

Nieustannie się rozwijajmy, bądźmy młodzi duchem, a nie narzekajmy na cały otaczający nas świat.